x

Познат датумот кога Sony ќе ја претстави конзолата PlayStation 5

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 16 Септември, 2020 од GSM.mk

Sony ја најави специјалната презентација за PlayStation 5.

Во среда(16 септември), Sony ќе ги објави деталите и цената на оваа конзола.

На 40-минутна презентација ќе бидат објавени сите детали за овој уред, како и игрите кои претходно се најавени, пишува The Verge

Исто така, од Microsoft неодамна објавија дека наредната недела ќе биде позната цената на нивните нови конзоли Xbox Series S и Xbox Series X. Во меѓувреме се појави информацијата дека Xbox Series S ќе чини 299 долари.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.