x

Познато кога ќе биде претставен новиот смартфон на Huawei

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 19 Октомври, 2021 од GSM.mk

Amazon откри кога во Европа ќе биде претставен Huawei Nova 9 и колку ќе чини.

Веќе беше познато дека Nova 8i и Nova 9 наскоро ќе излезат во Европа и сега е откриено и колку ќе чинат.

Nova 9 излегува на 21 октомври во Европа.

Моделот со 8 GB RAM и 128 GB меморија ќе чини 499 евра. Huawei Nova 9 ќе има 6,57-инчен 120 Hz OLED дисплеј, Snapdragon 778G процесор, Huawei HarmonyOS 2.0 софтвер, четири камери на последниот(50 MP главна, 8 MP ултраширока, 2 MP макро и 2MP сензор за длабочина), 32 MP селфи камера и батерија од 4.300 mAh со поддршка за 66W брзо полнење.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45