x

Претставен е Asus ROG Phone 6 Batman Edition

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 19 Септември, 2022 од GSM.mk

Сосема новата Asus ROG Phone 6D серија беше најавена претходно денес, но Asus исто така има специјални изданија на Batman на редовниот ROG Phone 6 и новиот 6D модел со напојување со Dimensity 9000+ кој може да се пофали со преобразби на суперхерои.

Asus ROG Phone 6 Batman Edition announced

Почнувајќи од кутијата – добивате висока футрола за носење Batman со тврда обвивка со неколку додатоци на тема Бетмен, вклучително и Batman Aero Case, игла за исфрлање на SIM-картичката на Batman и рефлектор со LED сигнал за лилјак што ви овозможува да го проектирате познатиот сигнал за лилјак на која било површина.

Asus ROG Phone 6 Batman Edition announced Продолжуваме кон телефонот кој ги носи истите спецификации како и обичниот ROG Phone 6/6D, но со неколку дизајнерски пресврти, вклучително и RGB Batman логото на задната страна. Телефонот одговара на естетиката на Бетмен со ноќната црна боја, а Asus исто така додаде прилагодени теми за Бетмен, живи позадини, анимации за полнење и опции за секогаш вклучен екран (AOD).Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.