x

Претставена првата паметна пегла

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 17 Октомври, 2017 од GSM.mk

Со помош на апликација за смартфон со кој се поврзува преку Bluetooth, оваа пегла ќе ве претвори во професионалец за пеглање.

На врвот на листата на домаќински работи кои најмалку ги сакаме отсекогаш се наоѓа пеглањето, па одма не привлече веста за лансирањето на првата паметна пегла наречена Laurastar Smart која ја разви швајцарската компанија Laurastar Group.

Иако повеќе би сакале да имаме робот за пеглање, додека некој не го измисли и ова добро ќе ни дојде.


Цената уште не е објавена.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.