x

Пристигна iOS 10.3.3 Beta 1!

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 18 Мај, 2017 од GSM.mk

Пристигна и првата бета верзија од iOS 10.3.3!

За жал, не носи големи промени, освен три нови позадини. Чудното е што Apple досега нема претставувано позадини во помалите update-ти, а уште почудно е што сите три се лимитирани до 12.9 инчниот iPad Pro. 

Според 9to5Mac, овие слики можеби се најава за претставување на нов iPad на WWDC во јуни. Ова, секако, се само шпекулации. Во продолжение може да ги погледнете сликите:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.