x

Пристигнуваат нови емотикони за корисниците на Apple

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 18 Јули, 2020 од GSM.mk

Apple ќе претстави нови, интересни емотикони за корисниците на нивните уреди.

Од Apple најавија дека направиле нови емотикони кои за кратко време ќе бидат достапни за корисниците на iOS оперативниот систем.

Гнездо, нинџа, бумеранг, срце се само некои од новите емотикони.


Можно e да воведат уште повеќе нови емотикони, меѓутоа не се знае точниот датум кога ќе бидат претставени. Се претпоставува дека дел од нив ќе биде пристигнат наесен со новиот iOS 14.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.