x

Продолжението на „Wolfenstein“ пристигнува без легендарниот Блазкович

Категорија: Забава Објавено на 02 Април, 2019 од GSM.mk

Во последните неколку години компаниите за игри прават спинофи во кои играчите можат да играат со своите пријатели, без никакви ограничувања. Најновиот наслов од овој тип е „Wolfenstein: Youngblood“.

Претставен на саемот Е3, овој спиноф на популарната франшиза го става играчот во улогата на ќерката на Блазкович, која ја продолжува борбата против нацистите на најбруталниот можен начин.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.