x

Промо видеа за Google Pixel 4 со неговите нови функции!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 08 Октомври, 2019 од GSM.mk

Деновиве се појавија неколку нови видеа кои ги промовираат функциите со кои ќе доаѓаат Pixel 4 уредите...

Најпрво, на овие видеа е покажано како ќе функционираат Face Unlock и Motion Sense функциите кај новите уреди.


 

На друго од видеата истотака се спомнува новиот Google асистентот кој ќе биде претставен заедно со Pixel 4 со новиот интерфејс. 


Pixel 4 и 4XL ќе доаѓаат со 5.7 и 6.2 AMOLED екрани. Во внатрешноста ќе се наоѓа Snapdragon 855 со најмалку 6GB RAM и 128 GB меморија. На задниот дел ќе има три камери - 12.2 мегапиксели, 16 и 8 мегапиксели. Батеријата ќе биде со капацитет од 2800mAh. Ќе бидат достапни во црна, бела и портокалова боја. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.