x

Промотивен спот за новиот Android 10

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 28 Август, 2019 од GSM.mk

EMUI 10 е заснован на филозофијата на Huawei која настојува да ја стави во хармонија работата на софтверот и хардверот, која на корисниците им обезбедува полесно ракување со телефонот.

EMUI 10 на телефоните го очекуваме откако ќе излезе Huawei Mate 30, кој треба да биде претставен во втората половина на септември.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.