x

Прва фото битка на HTC U11: Galaxy S8 vs HTC U11 vs LG G6!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 17 Мај, 2017 од GSM.mk

По неуспешните обиди во минатотo, HTC се потруди да ги направи камерите на U 11 што е можно подобри. Како што викаат, една слика е илјада зборови, така да ние ви нудиме 12 илјади зборови кои ќе ви помогнат при оценувањето:

12 мегапикселната камера решивме да ја споредиме со најдобрите Android камери: Galaxy S8 и LG G6. Да ги погледнеме резултатите:

Сцена 1:

HTC U 11:

Galaxy S8:
LG G6:


Сцена 2:

HTC U 11:

Galaxy S8:

LG G6:


Сцена 3:

HTC U 11:

Galaxy S8:

LG G6:


Сцена 4:

HTC U 11:

Galaxy S8:

LG G6:


Кој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.