x

Прва фотографија од дронот GoPro Karma, наскоро официјална промоција

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 06 Септември, 2016 од GSM.mk

GoPro наскоро треба да го претстави својот прв дрон Karma, но изгледа дека непосредно пред тоа да се случи, протече фотографија која го открива изгледот на леталото. Компанијата се соочува со проблеми со чувањето на тајните, откако претходно протекоа инфор

На неколку европски страници на компанијата се појави сликата од дронот, но набргу таа беше отстранета. На неа се гледа црно-бел квадкоптер, а покрај леталото се гледа и фотографија од претходно ненајвен стабилизатор.

Официјалната промоција треба да се случи на 19 септември, на која ќе бидат претставени дронот Karma и камерата Hero5.

Извор: Kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.