x

Први фотографии направени со Google Pixel 3!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Октомври, 2018 од GSM.mk

Денес, официјално се запознавме со спецификациите на Pixel 3 и Pixel 3 XL, а една од најголемите подобрувања со кои доаѓаат се дефинитивно нивните камери. Нивните карактеристики дефинитивно звучат одлично, но да погледнеме како навистина изгледаат:

И Pixel 3 и Pixel 3 XL доаѓаат со една камера на задната страна од 12 мегапиксели и две селфи камери од 8 мегапиксели. Камерите нудат неколку интересни функции, како Top Shot, подобрен Portrait Mode, HDR+ и широкоаголни селфиња. Повеќе за нивните карактериситки може да прочитате тука.

Подоле, може да ги погледнете фотографиите направени со двете селфи камери, како и задната камера на Pixel 3. Како мало потсетување, овие фотографии се специјално одбрани од Google, што значи дека дефинитивно го покажуваат најдоброто од камерите. 

Како ви изгледаат?Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.