x

Први фотографии направени со Xiaomi Mi 6!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 20 Април, 2017 од GSM.mk

Xiaomi стана една од најпопуларните компании во Кина за многу кратко време, а пред само некој ден го претстави најважниот телефон за оваа година, Xiaomi Mi 6. Покрај секундарната камера, уредот нуди низа други спецификации кои го прават премиум телефон..

Уредот нуди две 12 мегапикселни камери на задната страна, а нивниот квалитет може да го забележите во долните фотки:

portrait mode

без portrait mode

со portait mode

без portrait mode

со portait mode


фотографии со секундарната камераПреземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.