x

Први фотографии од Honor 9!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 20 Април, 2017 од GSM.mk

Иако се уште не се знае кога ќе биде претставен, бидејќи Honor 8 Pro се појави пред само некое време, веќе имаме неколку фотки од неговиот следбеник, Honor 9:

Уредот би требало да има 5.7 инчен дисплеј со QHD резолуција и ќе доаѓа со 6GB RAM. 

На сликите се забележува сјаен изглед, секундарна камера на задната страна, која е придружена со dual-LED блиц. На предната страна, се наоѓа Home копчето, каде што ќе се наоѓа и скенерот за отпечатоци.

Телефонот би можеле да го очекуваме при крајот на оваа година или почетокот на следната година.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.