x

Првo видеo од HTC U11 Plus и U11 Life!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 02 Ноември, 2017 од GSM.mk

По спецификациите и дизајнот, се појавија и првите видеа од HTC U11 Plus и U11 Life

Благодарение на видеото, може да го забележиме 6 инчниот дисплеј на U11 Plus со резолуција од 1440 x 2880 пиксели и 18:9 соодносот. Скенерот за отпечатоци ќе се наоѓа на задната страна, заедно со главната камера.

Според Evan Blass, U11 Plus ќе доаѓа во три бои: црна, сребрена и проѕирна.

Не знаеме колку долго видеотоќе остане на интернет, пред HTC да го избрише, затоа погледнете го што побрзо тука.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.