x

Рај за гејмери на 1.700 метри квадратни

Категорија: Занимливости Објавено на 14 Април, 2017 од GSM.mk

Ако вашата замисла за интернет кафе е мрачна просторија во која луѓе зјапаат во монитори, погледнете го овој рај за гејмери во Кина.

Лаунџ локалот за гејмери Wolfz отвори неделава на површина од 1.700 метри квадратни во Шенџен, јужна Кина. Има 230 компјутери, 11 огромни простории за резервирање и 5 VIP простории. Интернет кафеата во Кина доживуваат ренесанса и тоа на најлускузен можен начин, како нова опција за забава и дружење.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.