x

Расклопување: iPad Pro!

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 13 Ноември, 2015 од GSM.mk

Вчера официјално започна продажбата на iPad Pro, најголемиот таблет на Apple досега. Да погледнеме што се крие позади 12,9 инчното чудовиште...

Новиот iPad Pro ќе ве чини минимум 799 долари за верзијата со 32GB и Wi-Fi, а цените се движат се до 1,079 долари за верзијата со 128GB и 4G конекција. Доколку сакате да ги купите и Apple Pencil и Smart Keyboard, тоа ќе ве чини дополнителни 268 долари.

Ова е висока цена за еден таблет, но според Apple, станува збор за нешто многу повеќе. Дечките од iFixit решија да го расклопат овој уред и да погледнат за што всушност плаќаме. Резултатот?

Финалниот скор е 3/10 за лесност за расклопување и поправање. Ова значи, доколку го купите, внимавајте да не ви падне...

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.