x

Realme GT блеска на првите официјални слики

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 23 Февруари, 2021 од GSM.mk

Realme го лансира телефонот GT на 4 март, а денес брендот објави неколку официјални слики на својот профил на Weibo. Телефонот ќе има Сина опција, надополнувајќи ја жолтата варијанта на кожа, и ќе има поставување тројна камера од 64MP од задната страна.

Она што е поинтересно, дека претстојниот телефон ќе има 3.5 милиметарски аудио приклучок - карактеристика што многу други компании ја изоставуваат од своите предводници.

Предната страна на Realme GT не е прикажана на сликата, но очекуваме OLED бидејќи нема видлив скенер за отпечатоци на задната страна или под клучот за напојување. На дното гледаме решетка за звучници и USB-C порт што ќе поддржува 65W брзо полнење, според претходните списоци.

Компанијата исто така го откри и своето ново одобрување на славните - дама на објавувачот е Јанг Ми, истакната кинеска актерка со стотици награди, која Форбс Кина ја смести на 6-то место на Топ 100 познати личности во Кина за 2020 година.

Realme GT 5G, со кодно име Realme Race или RMX2022 се очекува да има чипсет Snapdragon 888, 12 GB LPDDR5 RAM меморија и 256 GB UFS 3.1 простор. Телефонот ќе биде објавен во Кина на 4 март, но наскоро очекуваме да го видиме на глобалните пазари.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58