x

Ретро флипер за екстремно богатите

Категорија: Забава Објавено на 18 Ноември, 2017 од GSM.mk

Cary42 е дело на шведскиот дизајнер Лове Хултен, кој е експерт за споујување на ретро игрите со модерната технологија.

Сите креации на Хултен се рачно изработени, па тоа е случај и за Cary42, кој има 16GB внатрешна меморија и 100 претходно вградени ретро игри. Екранот е со големина од 12 инчи, а остатокот од актовката е дизајниран како старите флипери.

Оваа ретро актовка полна со игри се продава по цена од „само“ 2.599 евра.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.