x

Samsung Galaxy A31 со батерија од 5000 mAh и 48MP камера!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 26 Март, 2020 од GSM.mk

Galaxy A31 е новиот уред од средна класа на Samsung. Еве што нуди:

Уредот има 6.4 инчен Super AMOLED дисплеј со резолуција од 2400 x 1080 пиксели и 20:9 тело-дисплеј сооднос. Истотака, има пластична конструкција со скенер под панелот и е достапен во црна, сина, црвена и бела боја. 

Работи на Helio P65 со 4GB RAM и 64GB меморија, а батеријата е од 5000 mAh. И покрај тоа што е уред од средна класа, има систем со четири камери на задниот дел од кои главната е од 48MP со ултраширокоаголна од 8MP, 5MP макро камера и камера од 5MP за портрети. Селфи камерата е еднакво добра, од 20 мегапиксели. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.