x

Samsung Galaxy A72 vs Galaxy A71 5G: Клучни разлики

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 19 Февруари, 2021 од GSM.mk

Најпопуларните Samsung телефони во 202 година не беа ниту дел од Galaxy S, ниту од Note серијата, туку од серијата уреди од средна класа - Galaxy A. Оваа година го очекуваме следбеникот на барем еден од нив - Galaxy A71..

Кои ќе бидат клучните разлики меѓу Galaxy A72 и A71?

  • 6.7" 1080p 90Hz vs 6.7" 1080p 60Hz OLED дисплеј
  • Snapdragon 750G vs Snapdragon 765 5G процесор
  • Батерија 5000mAh vs 4500mAh
  • 2MP vs 5MP макро камера
  • 8MP telephoto vs 5MP 'depth' сензор
  • Различна водоотпорност

Galaxy A72 ќе биде достапен во црна, бела, виолетова и сина боја.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45