x

Samsung Galaxy J7 NXT: Каде може да го најдете по најповолна цена?

Категорија: Рецензии // Телефони Објавено на 25 Август, 2017 од GSM.mk

Да ги погледнеме спецификациите на Galaxy J7 NXT и каде може да го најдете во Македонија по најповолна цена..

Доколку сте заинтересирани, Galaxy J7 NXT може да го најдете во Ledikom.mk по цена од 12,890 денари. 

Како што може да претпоставите од цената, J7 NXT е уред од средната класа. Доаѓа со 5.5 инчен Super AMOLED дисплеј и резолуција од 720x1280 пиксели. Работи на Exynos 7870, заедно со 2GB RAM и 16GB меморија. 

На задната страна, се наоѓа 13 мегапикселна камера со автофокус и LED блиц, додека пак селфи камерата е од 5 мегапиксели. Доаѓа со Android 7.0 (Nougat) и батерија од 3000mAh. Достапен е во црна и златна боја. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.