x

Samsung Galaxy M52 5G ќе пристигне на 19 септември

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 15 Септември, 2021 од GSM.mk

Новиот смартфон Samsung Galaxy M ќе биде откриен во недела, 19 септември, потврди Amazon India. Телефонот на посветената целна страница одговара на претходно протечениот Galaxy M52 5G.

Новиот телефон ќе има „2 пати побрз екран“, што значи дека стапката на освежување од 60Hz од Galaxy M51 се удвојува на 120Hz. 55% побрзиот процесор е прилично нејасен, но претходните протекувања укажуваа на чипсет Snapdragon 778G.

Овој Galaxy M52 5G, исто така, рече дека има 5,000mAh моќна батерија, што е сеуште многу, но не е толку импресивно како батеријата од 7.000mAh во претходникот.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.