x

Samsung Galaxy Note 9 vs Google Pixel 2 XL: Ноќна фото битка

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 08 Ноември, 2018 од GSM.mk

Note 9 е најдобриот телефон кој Samsung го претстави оваа година, нудејќи моќни спецификации, како и драстични подобрувања кај камерите. Затоа, решивме да ги споредиме неговите фотографски способности со оние на Google Pixel 2 XL:

Кога станува збор за ноќните фотографии, досега ниту еден телефон неможе да се спореди со способностите на Google Pixel 2 XL и неговите камери. Дали очекувањата за Note 9 ќе го победат Pixel 2 XL во квалитетот на фотографиите? Одлучете сами:

Како мало потсетување, Note 9 доаѓа со две 12 мегапикселни камери на задната страна и 8 мегапикселна селфи камера, додека Pixel 2 XL има една главна камера од 12.2 мегапиксели и селфи камера од 8 мегапиксели. 


сцена 1

A

B


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.