x

Samsung Galaxy S10e: Голема батерија со просечна издржливост

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 15 Март, 2019 од GSM.mk

Доколку сте во потрага по компактен телефон кој лесно може да го користите со една рака и да го ставите во џеб, има нов крал во градот - Galaxy S10E:

Се разбира, покрај практичниот дизајн, постојат уште неколку спецификации кои се од особена важност за корисниците - како на пример издржливоста на батеријата.

Всушност, Galaxy S10E ја има најмалата батерија меѓу трите новопретставени модели:

  • Galaxy S10e: 3100mAh
  • Galaxy S10: 3400mAh
  • Galaxy S10 Plus: 4100mAh

За жал, во однос на останатите познати смартфони на пазарот, батеријата се покажа просечно:

Samsung Galaxy S10e

 7h (Добро)

Samsung Galaxy S10+

 7h 59 min (Добро)

Samsung Galaxy Note 9

 8h 56 min (Одлично)

Apple iPhone XS Max

 9h 34 min (Одлично)

Apple iPhone XS

 8h 37 min (Одлично)

Apple iPhone XR

 11h 1 min (Одлично)

Google Pixel 3 XL

 7h 39 min (Добро)

Google Pixel 3

 8h 22 min (Одлично)

OnePlus 6T

 9h 52 min (Одлично)

Доколку сте во потрага по добра алтернатива на Galaxy S10e, тука вреди да ги споменеме Pixel 3, мал телефон со добри камери и батерија со слична издржливост, како и iPhone XS, одличен телефон, но со повисока цена.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.