x

Samsung Galaxy S9 и S9 Plus: 10 клучни аспекти

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 09 Март, 2018 од GSM.mk

Иако постојат голем број статии кои детално ги опишуваат Galaxy S9 и S9 Plus, сите немаме време да ги читаме. Затоа, решивме да ги споделиме 10-те клучни аспекти и промени со кои доаѓаат новите уреди на Samsung:

1. Камери: Фотографиите изгледаат подобро и попрофесионално

Samsung Galaxy S9 and S9+ review: 10 key takeaways

2. Перформансите сеуште не се добри колку оние на Pixel/iPhone

Samsung Galaxy S9 and S9+ review: 10 key takeaways

3. Одличен дисплеј - еден од најдобрите на пазарот

Samsung Galaxy S9 and S9+ review: 10 key takeaways

4. Непроменета издржливост на батеријата спрема неговите претходници

Samsung Galaxy S9 and S9+ review: 10 key takeaways

5. AR emoji се интересен додаток

Samsung Galaxy S9 and S9+ review: 10 key takeaways

6. Super Slo Mo видеата се кул


7. Bixby асистентот сеуште не е добар колку Google Assistant

Samsung Galaxy S9 and S9+ review: 10 key takeaways

9. Скенерот за отпечатоци е подобро позициониран

Samsung Galaxy S9 and S9+ review: 10 key takeaways

10. Подобрен звук

Samsung Galaxy S9 and S9+ review: 10 key takeaways


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.