x

Samsung Galaxy S9 и S9 Plus: Кои се најдобрите алтернативи?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Март, 2018 од GSM.mk

Барате одлична алтернатива на Samsung Galaxy S9 или S9 Plus? Еве кои смартфони треба да ги земете во предвид:

Иако на пазарот има голем број телефони, само дел од нив може да се споредат во перформансите и изгледот со новите Galaxy S9 и S9 Plus. Еве ги најдобрите од нив:


1. Google Pixel 2 и Pixel 2 XL

Одлични перформанси и навремени update-ти

Samsung Galaxy S9 and S9+: what are the best alternatives?

2. iPhone X

Еден од најдобрите телефони на пазарот

Samsung Galaxy S9 and S9+: what are the best alternatives?

3. Поранешните модели на Samsung: Galaxy S8 и S8 Plus

Мали се разликите меѓу старите и новите модели, S8 е сеуште доволно добар

Samsung Galaxy S9 and S9+: what are the best alternatives?

4. LG V30

За видео и аудио ентузијастите

Samsung Galaxy S9 and S9+: what are the best alternatives?

5. OnePlus 5T

За оние во потрага на поевтина алтернатива

Samsung Galaxy S9 and S9+: what are the best alternatives?


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.