x

Samsung Galaxy S9 Plus vs iPhone X vs Pixel 2 XL vs Galaxy Note 8: Фото битка на ниска светлина

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Март, 2018 од GSM.mk

Како и со сите нови смартфони, дојде време да ги споредиме камерите на моќниот Galaxy S9 Plus со неговите најголеми конкуренти. Да ги погледнеме резултатите:

сцена 1

1. Galaxy S9 Plus

2. Galaxy Note 8

3. iPhone X

4. Pixel 2 XL

сцена 2
1. Galaxy S9 Plus
2. Galaxy Note 8
3. iPhone X
4. Pixel 2 XL

сцена 3
1. Galaxy S9 Plus
2. Galaxy Note 8
3. iPhone X
4. Pixel 2 XL

сцена 4
1. Galaxy S9 Plus

2. Galaxy Note 8
3. iPhone X
4. Pixel 2 XL

сцена 5
1. Galaxy S9 Plus
2. Galaxy Note 8
3. iPhone X
4. Pixel 2 XL

Кој е победникот според вас? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.