x

Samsung Galaxy Watch 3: Пристигна новиот Android часовник!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 07 Август, 2020 од GSM.mk

Samsung Galaxy Watch 3 е новиот Android паметен часовник пристигна на пазарот!

Во однос на дизајнот, Galaxy Watch 3 доаѓа со сличен дизајн како неговиот претходник, со ротирачка рамка и две големини, од 41mm и 45mm. Со цел да го направи покомпактен, новиот часовник е 14% потенок, 8% помал и 15% потенок од Galaxy Watch 2.

The Samsung Galaxy Watch 3 is now official: the wait was worth it

Како што беше очекувано, Samsung го има снабдено новиот модел со низа интересни и корисни функции. Уредот има ECG сензор, сензор за мерење на крвниот притисок и сензор кој ја следи густината на кислород во крвта.

Galaxy Watch 3 со Bluetooth кој е од 41mm чини 329 долари, а моделот со 45mm чини 399 долари. За LTE верзијата, помалиот модел има цена од 449 долари, а поголемиот цена од 479 долари.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.