x

Samsung Gear Sport (2017): Модерен фитнес часовник со ветувачки спецификации

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 15 Мај, 2018 од GSM.mk

Доколку сте во потрага по фитнес пријател, кој ќе ве мотивира во секоја смисла на зборот и нуди одлични и моќни спецификации - Samsung Gear Sport (2017) е паметниот часовник за вас:

Доколку сте заинтересирани во Gear Sport (2017), часовникот може да го најдете во Ledikom.mk, по одлична цена од 16590 ден.

Мотивирајте се да бидете поактивни, да јадете поздраво и да живеете поздрав живот. Gear Sport го следи вашиот фитнес и диета и ве држи на правиот пат да ги исполните вашите цели. Колку што е модерен, толку е и функционален. 

Gear Sport доаѓа во две бои - една доколку сакате да се вклопите (црна) и друга доколку сакате да се истакнете (сина). Поставете си цели во врска со вашето здравје и исхрана и следете го напредокот од вашиот зглоб. Часовникот го олеснува пратењето и внесот на калории. Истотака, нуди совети кои може да ги користите за да останете на правиот пат. 


Фитнесот станува поинтересно со Gear Sport - може да бирате од преку 60 вежби, а уредот ќе ве води низ нив, мерејќи го отчукувањето на вашето срце. Доколку пливањето е ваше хоби, или пак ве фати дожд, без грижа - Gear Sport може да издржи под вода до 50 метри. 


Доколку сте заинтересирани во неговите спецификации: Часовникот доаѓа со 1.2 инчен дисплеј, резолуција од 360x360 пиксели, 768MB RAM, Exynos 3250 и батерија од 300mAh. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.