x

Samsung Mongoose 4 пристигнува заедно со Exynos 9820

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 13 Јуни, 2018 од GSM.mk

Новиот чип на Samsung, Exynos 9820, ќе пристигне заедно со новиот Samsung Mongoose 4 процесор..

Според Ice Universe, Exynos 9820 ќе постигне multicore резултат на Geekbench повисок од 13,000 - слично како Apple A12 . Додека Samsung ги дизајнира и произведува сам своите чипови, A12 е дизајниран од Apple, но произведуван од TSMC. 

Exynos 9820, заедно со Mongoose 4 очекуваме да бидат претставени заедно со Samsung Galaxy S10 - модел кој ќе биде претставен следната година, најверојатно во јануари. Истовремено, го очекуваме и Samsung Galaxy X, кој ќе биде најавен еден месец подоцна во Барселона. 

Tipster Ice Universe disseminates tweet about the Samsung Mongoose 4 CPU and the Exynos 9820 SoC


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.