x

Samsung ветува дека ќе биде уште побрз со ажурирањата следната година

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 21 Ноември, 2022 од GSM.mk

Google го објави Android 13 на 15 август, а првото ажурирање на Samsung за One UI 5 базирано на Android 13 излезе во семејството Galaxy S22 на 24 октомври, два месеци и речиси десет дена подоцна. И од тој момент, корејската компанија ажурираше огромен број уреди до денес.

Оттука, воведувањето на One UI 5 беше најбрзо досега за Samsung, а корејската компанија беше прилично импресивна во начинот на кој се обиде да покрие што е можно повеќе уреди, а не само да се држи со неколку предводници оваа година и да ја напушти средината. ренџери за 2023. А сепак, следната година сака да направи уште подобро.

Samsung promises to be even faster with updates next year

Самсунг денеска објави објава во Кореја во која се пофали со тоа колку брзо успеа да го пренесе One UI 5 на што е можно повеќе уреди и да не увери дека има за цел да ги донесе идните верзии на One UI уште побрзи и на повеќе уреди во исто време.

Иако тоа не е вистинско, конкретно ветување, не се сомневаме дека компанијата го мисли она што го кажува, според она што го видовме оваа година, ажурирањата на софтверот конечно се главен приоритет за Samsung, како што треба да бидат. Од еден од најлошите Android OEM, кога станува збор за ажурирањата, стана еден од, ако не и најдобар, за само неколку години, и изгледа како да сака дополнително да ги подобри работите, што може да биде само одлична вест за своите клиенти.

Samsung дополнително откри дека Galaxy A52s 5G и Galaxy A32 се следните во редот за добивање One UI 5 со Android 13 до крајот на годината, заедно со Galaxy Z Fold2. Широкото објавување на новиот софтвер за семејствата Galaxy S20 и Note20 ширум светот ќе се случи до крајот на овој месец.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.