x

Samsung забрани преместување на Bixby копчето!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 18 Април, 2017 од GSM.mk

Samsung потроши мнпгу време за создавање на совршениот уред, и поради тоа забрани секакви активности кои би го смениле неговиот дизајн..

Пред некој месец, се појави апликација, наречена All in One Gestures во Play Store, која дозволуваше релоцирање на Bixby копчето. Но, Samsung испрати update во Канада, со кој се деактивираат сите активности на апликацијата и релоцирањето. Најверојатно, update-тот ќе биде достапен и во другите делови од светот наскоро.

Истата информација беше споделена на твитер и од вработен во компанијата кој нагласува дека таквите активности не се подржани од Samsung:Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.