x

Се појавија спецификации и цена за Samsung Galaxy A73

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 03 Декември, 2021 од GSM.mk

Samsung Galaxy A73 ќе се нуди во златна и црна боја и се вели дека ќе биде лансиран со цена од 32.999 INR (440 $/390 евра) до крајот на овој месец во Индија. Последниот дел е изненадувачки бидејќи претходните извештаи тврдеа дека неговото производство не се очекува да започне пред Q2 2022 година.

Пред две недели, го добивме нашиот прв поглед на Samsung Galaxy A73 кога се појавија неговите концептни рендери. Денес ги разгледуваме рендерите на Galaxy A73 базирани на CAD, споделени од OnLeaks, кои ги потврдуваат претходните протекувања на дизајнот на паметниот телефон.

Samsung Galaxy A73 ќе спакува 6,7 инчен FullHD+ AMOLED дисплеј со центрирана дупка за селфи камерата со непозната резолуција и читач за отпечатоци одоздола за биометриска автентикација. Изворот вели дека панелот се очекува да има стапка на освежување од 90 Hz, но претходно протекување тврдеше дека ќе оди до 120 Hz.

Околу задната страна, ќе добиеме систем со четири камери со главна камера од 108 MP, но целта на останатите камери останува непозната.

Samsung Galaxy A73's specs, price, and renders surface

Samsung Galaxy A73 ќе се напојува со Snapdragon 750G SoC, ќе работи со Android 12 надвор од кутијата и ќе има 8GB RAM и 128GB простор. Но, може да очекувате да имате повеќе опции за меморија.

Galaxy A73 ќе спакува батерија од 5.000 mAh која ќе ја црпи енергијата преку USB-C приклучок до 33W. Смартфонот ќе биде дебел 7,6 мм (9,3 мм вклучувајќи го и гребенот на камерата) и ќе има пластична конструкција, но ќе има оцена IP67. Всушност, се вели дека Galaxy A33 и повисоките модели од серијата А ќе доаѓаат со водоотпорност следната година.


Samsung Galaxy A73 ќе се нуди во златна и црна боја и се вели дека ќе биде лансиран со цена од 440 $/390 евра до крајот на овој месец во Индија. Последниот дел е изненадувачки бидејќи претходните извештаи тврдеа дека неговото производство не се очекува да започне пред вториот квартал 2022 година.Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 3

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 43

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 4

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 44

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 45