x

Се појавуваат рендерите на OnePlus Nord CE 3

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 30 Ноември, 2022 од GSM.mk

Серијата OnePlus Nord се зацврсти во сегментот со средна класа и следниот уред што треба да се лансира последователно е Nord CE 3. За наша среќа, истакнатиот издавач OnLeaks и луѓето од 91 мобилен телефон споделија неколку детални рендери на уредот заедно со неговиот очекуван лист со спецификации.

OnePlus Nord CE 3 renders emerge

Nord CE 3 ќе воведе нов дизајнерски јазик за серијата OnePlus Nord со рамен дизајн и два големи кружни исечоци за нејзините три задни камери. Рамните рабови му даваат на Nord CE 3 некои нијанси на OnePlus X што беше првиот обид на брендот во сегментот на средната класа во 2015 година. Се очекува телефонот да има 6,7-инчен рамен IPS LCD со стапка на освежување од 120 Hz и удар- отвор за неговата селфи камера од 16 MP.

OnePlus Nord CE 3 renders emerge

Телефонот се очекува да донесе чипсет Qualcomm Snapdragon 695 со до 12 GB RAM и 256 GB простор. Гласините, исто така, носат главна камера од 108 MP околу задната страна, која работи заедно со макро камера од 2 MP и помошник за длабочина од 2 MP. Софтверската страна ќе биде покриена со Oxygen OS 13 базиран на Android 13, додека одделот за батерии треба да го предводи батерија од 5.000 mAh со брзо полнење од 67 W.

OnePlus Nord CE 3 renders emerge

OnePlus Nord CE 3 се очекува да биде лансиран во првата половина на 2023 година.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.