x

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Категорија: Забава Објавено на 19 Септември, 2020 од GSM.mk

Обожавателите на култниот класик од 2002 година сигурно ќе сакаат барем да видат што е поразлично во римејкот Mafia Definitive Edition.

Играта ќе биде достапна на PC, PS4 и Xbox One, а излегува на 25 септември. Mafia Definitive Edition ја направи Hangar 13, а ја објавува 2K Games.

Ова се десетте најголеми промени што може да ги очекувате.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.