x

Сe што треба да знаете за iPhone 12 Pro

Категорија: Занимливости Објавено на 25 Октомври, 2020 од GSM.mk

Компанијата Apple на 13 октомври ја претстави новата серија iPhone 12.

Сите модели имаат Super Retina XDR OLED дисплеј, Dolby Vision систем за снимање на видео и поддржуваат 5G мрежа.

iPhone 12 Pro има екран од 6,1-инч и 6 GB RAM. Има иста батерија како моделот iPhone 12.

Достапен е со 128, 256 или 512 GB.

Има широка, ултраширока, телефото со 5х оптички зум и LIDAR сензор.

Погледнете ја одличната рецензија на The Verge за подетални информации:


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.