x

Сe што треба да знаете за новиот Xiaomi Mi 10T Pro

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Октомври, 2020 од GSM.mk

Xiaomi на 30 септември ја претстави новата серија Mi 10T - смартфони со одлична батерија и врвни перформанси.

Трите модели од Mi 10T серијата – Mi 10T Pro, Mi 10T и Mi 10T Lite се спој од врвни камери, AdaptiveSync екрани, моќен процесор и одлична батерија.

Xiaomi's Mi 10T Pro 5G има одлична камера од 108 MP, Snapdragon 865 performance процесор и има фреквенција на освежување на екранот од 144Hz.

За повеќе детали, погледнете ја одличната рецензија на Tech Spurt.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.