x

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Категорија: Забава Објавено на 19 Септември, 2020 од GSM.mk

Време е за уште една интересна анализа на Gameranx, овојпат поврзана со неочекувани пресврти во приказната на познати видеоигри.

Многу игрици имаат пресврти, заплети и изненадувачки откритија, но само неколку успеале да ја сменат и потресат целата франшиза.

Ова се седумте најшокантни такви примери.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.