x

Седумте највлијателни гаџети на сите времиња

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 25 Март, 2017 од GSM.mk

Каде и да одиме денес се среќаваме со гаџети кои нè поврзуваат со остатокот од човештвото. Со нас носиме смартфони, додека работиме со компјутери и други машини. Но, тоа не е сè.

Curious Mob направи листа на највлијателните гаџети на сите времиња. Станува збор за гаџети кои можеме да ги користиме за забава, но покрај тоа тие имаат и своја вредност.

7. Segway

6. Репликатор

5. Дрон DJI Phantom

4. Нест термостат

3. IBM Model 5150

2. Oculus Rift

1. Apple iPhone

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.