x

Selfie битка: Galaxy S8 vs LG G6 vs iPhone 7 vs Google Pixel

Категорија: Занимливости Објавено на 29 Април, 2017 од GSM.mk

Кога имате пристап до најдобрите смаартфони во моментот, правите многу селфиња... и потоа ги споредувате:

Сигурни сме дека веќе ги знаете сите спецификации, но сепак да ве потсетиме: iPhone 7 има предна камера од 7 мегапиксели, камерата на Galaxy S8 Plus доаѓа со 8 мегапиксели, LG G6 со 5 мегапиксели и Google Pixel со 8 мегапиксели. Да ги погледнеме фотките:

Ready to hit the city

Galaxy S8+

LG G6

iPhone 7

Google Pixel


Take me to church

Galaxy S8+

LG G6

iPhone 7

Google Pixel


I got tired so I sat on a random bench

Galaxy S8+

LG G6

iPhone 7

Google Pixel


Later I met with a couple of bros

Galaxy S8+

LG G6

iPhone 7

Google Pixel


Finally, I had some pasta

Galaxy S8+

LG G6

iPhone 7

Google Pixel

Според човекот на фотките, вака изгледаа финалните оценки на уредите:

Финални Оценки
LG G68.0
Galaxy S8+7.8
iPhone 77.5
Google Pixel7.3


пс. Описите на сликите решивме да ги оставиме во оригинално издание, бидејќи звучеа интересно.

ппс. Кој е победникот, според вас? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.