x

Selfie камера тест: OnePlus 3T vs iPhone 7 Plus!

Категорија: Рецензии // Телефони Објавено на 11 Декември, 2016 од GSM.mk

OnePlus 3T е еден од најдобрите телефони за 2016-та година. Уредот има Snapdragon 821 процесор, а сепак вреди половина од цената на другите смартфони. Па, дојде време да ја споредиме неговата предна камера со најуспешниот телефон за оваа година..

Предната камера на OnePlus 3T има 16 мегапиксели и е најверојатно најголема резолуција која може да ја добиете од selfie камера. Најголемата разлика на оваа камера спрема другите уреди е што замаглува многу повеќе од позадината и полесно се фокусира на предметот кој се слика. 

Предната камера на iPhone 7 Plus е од 7 мегапиксели. При портрети, резултатите се многу попријатни со 7 Plus доколку сте поблиску до личноста која ја сликате. 

1. OnePlus 3T

2. Apple iPhone 7 Plus

3. OnePlus 3T

4. Apple iPhone 7 Plus

5. OnePlus 3T

6. Apple iPhone 7 Plus


7. OnePlus 3T

8.Apple iPhone 7 Plus

9.OnePlus 3T

10. Apple iPhone 7 Plus

11. OnePlus 3T

12. Apple iPhone 7 Plus
Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.