x

Серијата Xiaomi 12T треба да започне на 4 октомври

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 27 Септември, 2022 од GSM.mk

Видовме неколку протекувања на спецификациите за претстојната серија Xiaomi 12T и се чини дека претставувањето е веднаш зад аголот - поконкретно во вторник, 4 октомври. Информациите за лансирање сè уште не се потврдени од Xiaomi иако протекувањето доаѓа од сигурен советник, така што можеме да претпоставиме дека е легитимно. Постерот за лансирање на настанот детално го прикажува настанот во 20 часот по Гринич + 8 часот, што се претвора во 12 часот попладне UTC и 17:30 часот по ИСТ време.

Xiaomi 12T series launch event poster

Постерот за настанот е насловен „Make moments mega“, што веројатно е знак на шпекулираниот сензор за камера од 200 MP на 12T Pro - сензорот ISOCELL HP1 на Samsung што го видовме и на Moto X30 Pro/Edge 30 Ultra. Настанот ќе го види и дебито на шпекулираниот таблет Redmi Pad и нов пар Redmi TWS слушалки. Тоа се сите информации што ги имаме засега, но можеме да очекуваме повеќе детали да се појават деновите пред настанот.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.