x

Што е посилно: iPhone 7 или вилицата на алигаторот?

Категорија: Забава Објавено на 26 Декември, 2016 од GSM.mk

Apple тврди дека iPhone 7 е најсилниот смартфон на компанијата, но дали е посилен од еден од најопасните предатори?

Момците од каналот TechRax решија да ја проверат силата на iPhone и да му го дадат на алигатор за да го гризне. Погледнете како помина смартфонот.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.