x

Што има во внатрешноста на најлесниот лаптоп во светот?

Категорија: Занимливости Објавено на 20 Април, 2017 од GSM.mk

LG го има најлесниот лаптоп во светот, тежок 980 грама и со дебелина од 1,27 сантиметри. Станува збор за лаптоп компјутерот „Gram“.

Екипата од What’s Inside во ова видео открива што има во неговата внатрешност.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.