x

Сите нови емотикони достапни со iOS 10.2!

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 15 Декември, 2016 од GSM.mk

Веќе ги набројавме сите новости кои ни ги претстави Apple со iOS 10.2, но сега ќе се фокусираме на една од најзабавните: емотикони!

По долг период бета тестирање, Apple конечно го претстави iOS 10.2, најновата верзија од нивниот оперативен систем. Иако веќе ги набројавме сите новости, сега ви ги претставуваме сите нови емотикони!

Со новиот update, се појавија низа емотикони, од смајли со долг нос до Харамбе.. Погледнете ги подоле сите емотикони кои станаа официјални со iOS 10.2:Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.