x

Смартфони со најдобри камери за 2019 година!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Април, 2019 од GSM.mk

Наоѓањето на телефон со квалитетна камера е тешко, затоа решивме да направиме кратка листа на смартфони кои биле претставени неодамна, а нудат одлични фотографии:

Некои уреди нудат одлични фотографии при ниска светлина, а други доаѓаат со низа интересни и уникатни функции. Како и да е, ова се уредите кои успеаа да се пласираат на листата:

1.Huawei P30 Pro

Best phone cameras of 2019

Позитивно:

- Одлични фотографии при ниска светлина

- Најдобар зум

Негативно:

- Жолта нијанса на фотографиите при дневна светлина

Примероци:


2. Samsung Galaxy S10 и S10 Plus

Best phone cameras of 2019

Позитивно:

- Избалансирана светлина

- Брз автофокус

- Одлични видеа

Негативно:

- Портрет фотографиите се направени со обичната, наместо телефото камерата

Примероци:


3.Google Pixel 3 и Pixel 3 XL

Best phone cameras of 2019

Позитивно:

- Одлични и брзи перформанси

- Солидни фотографии при ниска светлина

- Одличен HDR+

Негативно:

- На Google камерата и недостасуваат низа функции кои ги има конкуренцијата

Примероци:


4. iPhone XS и XS Max

Best phone cameras of 2019

Позитивно:

- Smart HDR е одличен

- Одличен Portrait Mode

- Slow Sync блицот е одличен при многу ниска светлина

Негативно:

- Нема RAW поддршка 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.