x

Snapchat ја лансираше својата прва видео игра!

Категорија: Забава Објавено на 08 Јуни, 2019 од GSM.mk

Snapchat видео игрите се нова функција која компанијата ја воведе пред недела дена..

За оние кои не се познати со функцијата, отсега Snapchat корисниците ќе можат да играа заедно со своите пријатели четири нови видео игри произведени од компанијата. Интересниот дел е што функцијата се наоѓа во самата апликација и нема потреба од симнување на дополнителни други апликации.

Трите игри - Snake Squad, Zombie Rescue Squad и Bitmoji Party се достапни и за iOS и за Android веќе некое време. Новиот Snap Games додаток беше претставен денес. Станува збор за играта Tiny Royale, произведена од Zynga која ветува одлично борбено искуство и голема забава за Snapchat корисниците.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.