x

Sony: Нова Zombieland игра за iOS и Android!

Категорија: Забава Објавено на 06 Август, 2019 од GSM.mk

Десетина година откако се појави првиот Zombieland филм, Sony успеа повторно да ги собере глумиците и да најави втор дел. Заедно со него, компанијата подготви и мобилна игра за фановите..

Заедно со вториот дел, Zombieland: Double Tap, кој ќе биде претставен на 18 октомври, истовремено ќе се појави и мобилна игра за iOS и Android. 

Сместена во истиот Zombieland универзум, играчите треба да собираат херои и да ја преживеат битката против групата зомби. 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.