x

Sony: Уште една компанија која нема да присуствува на MWC 2020!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 11 Февруари, 2020 од GSM.mk

MWC 2020 е најголемиот настан во светот на технологијата кој се одржува секоја година, но овој пат голем дел од компаниите го откажаат своето присуство поради еден голем проблем...

Sony најави дека "донесе тешка одлука и реши да не учествува на MWC 2020 настанот во Барселона". Ова е уште една компанија која го откажа своето присуство по Amazon, Ericsson, LG, NVIDIA и ZTE.

Компанијата сподели дека причината позади ваквата одлука е корона вирусот, кој беше прогласен за глобална проблем од Светската Здравствена Организација на 30 јануари. 

Настанот на Sony беше закажан за 24 февруари. Сега, компанијата ќе го сподели најавувањето онлајн, преку официјалниот Xperia канал на YouTube. Станува збор за најавување на Xperia 1.1 - уред кој ќе доаѓа со 6.6 инчен дисплеј, 5G технологија, Snapdragon 865 и четири камери. Истотака, ќе бидат претставени и два уреди од средна класа кои ќе ги заменат Xperia 10 и Xperia 10 Plus. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65